Limburgia

Limburgia

Początek: Maastricht Koniec: Arnhem 167 kilometer Czas trwania:

Limburgia

II wojna światowa kosztowała życie wielu osób cywilnych w Limburgii, a dużo miast i wiosek zostało zniszczonych w czasie bombardowań i walk artylerii. Wiele cmentarzy świadczy również o tym ciemnym rozdziale w historii Limburgii. Prawie 8500 amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli podczas wyzwolenia Holandii, pochowanych jest na Holendersko- Amerykańskim Cmentarzu i Miejscu Pamięci w Margraten. Inne duże cmentarze wojenne znajdują się w Overloon dla brytyjskich żołnierzy i w Ysselsteyn, niemiecki cmentarz wojenny, założony w gminie Venray dla 31000 żołnierzy niemieckich, którzy stracili tu życie.

Trasa na mapie

Dzień 1

Przyjazd do Maastricht, po południu i wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu. Południowy region Limburgii był świadkiem pierwszego natarcia sił alianckich w Holandii i był miejscem, gdzie rozpoczęło się wyzwolenie Holandii.

Dzień 2

Zwiedzanie miasta Maastricht, następnie wyjazd do Margraten i wyjątkowa wizyta na Miejscu Pamięci i Cmentarzu Amerykańskim, jedynym cmentarzu amerykańskim w Holandii. Amerykańska 30. Dywizja Piechoty wyzwoliła to miejsce w dniu 13 września 1944 roku. Na cmentarzu, ustanowionym w dniu 10 listopada 1944 roku jako miejsce spoczynku i pomnik, spoczywa 8301 amerykańskich żołnierzy.

Zdjęcia dzień 2

Dzień 3

Wyjazd w kierunku północnym do miejscowości Beek, aby zwiedzić Muzeum Naocznych Świadków. Muzeum opowiada historię fikcyjnego niemieckiego spadochroniarza Augusta Segel, który dołączył do armii niemieckiej w 1935 roku. Po inwazji Holandii walczył w Rosji, w Normandii, w Ardenach, aż do samego końca na ulicach Berlina. Jego historia służy jako podstawa odniesienia dla różnych dioram, w celu przekazania więcej nowej informacji na temat różnych pól bitewnych. Po wizycie w muzeum przejazd do Roermond; miasto to znalazło się na linii frontu pod koniec grudnia 1944 roku, kiedy alianci wyzwolili część południowej Limburgii, lecz ich dalszy przemarsz został tu powstrzymany. W drodze do Nijmegen wizyta na Niemieckim Cmentarzu Wojennym Ysselsteyn. Po południu przejazd do regionu Anhem/Nijmegen i zwiedzanie Muzeum Wyzwolenia Narodowego w Groesbeek. Nocleg w hotelu w Arnhem/Nijmegen.

Zdjęcia dzień 3

Dzień 4

Koniec wycieczki.