Amsterdam

Amsterdam

Początek: Amsterdam Koniec: Amsterdam Czas trwania: 5

Amsterdam

Wyjątkowe, przenikliwe i perspektywiczne spojrzenie na Amsterdam i jego mieszkańców, dzięki poznaniu i zrozumieniu tego co wydarzyło się w Amsterdamie podczas okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Odwiedź miejsca i muzea, będące świadectwem wydarzeń, które miały tutaj miejsce i poznaj istotne elementy historii Amsterdamu i Europy. 

Trasa na mapie

Dzień 1

Przybycie na lotnisko lub Dworzec Główny, nocleg w hotelu w Amsterdamie.

Dzień 2

Z rana wizyta w Domu Anny Frank. Po południu zwiedzanie najważniejszych miejsc i zabytków z czasów nazistowskiej okupacji Amsterdamu, tego epizodu z długiej historii holenderskiej stolicy. 

Dzień 3

Wizyta w Muzeum Ruchu Oporu (Verzetsmuseum Amsterdam) lub w Hollandsche Schouwburg, teatrze zbudowanym w 1892 roku, a w 1942 roku zarekwirowanym przez hitlerowców, jako centrum gromadzenia i deportacji. Po południu czas wolny na zwiedzanie miasta, jego muzeów lub wycieczkę kanałami Amsterdamu, niepowtarzalne doświadczenie w “Wenecji Północy”.

Dzień 4

Kontynuowanie zwiedzania Amsterdamu i poznanie historii Zimy Głodu w latach 1944-1945 oraz deportacji Żydów z Amsterdamu do obozów koncentracyjnych.Odwiedź wszystkie istotne zabytki i historyczne miejsca z czasów wojny, takie jak Pomnik Żydowskiego Ruchu Oporu, Monument Auschwitz w Wertheimpark.

Dzień 5

Koniec wycieczki, wyjazd na lotnisko lub na Dworzec Główny.

Highlights