Mook War Cemetery

Cmentarz Wojskowy w Mook

Groesbeekseweg, Mook, Holandia
Słowa kluczowe dla tego miejsca
Walka Wyzwolenie Ku pamięci Zwycięzcy i pokonani
Liberation Route Europe

Cmentarz Wojskowy w Mook

Brytyjski Cmentarz Wojskowy w Mook to miejsce pochówku 322 żołnierzy, z których wielu poległo w regionie Betuwe na przełomie września i października 1944 r. lub w Niemczech w lutym 1945 r. Pogrzebani tutaj byli następującej narodowości: brytyjskiej (297), polskiej (11), kanadyjskiej (10), australijskiej (3) oraz nowozelandzkiej (1).

Na cmentarzu wznosi się Krzyż Poświęcenia z mieczem z brązu oraz napisem: „MOOK WAR CEMETERY 1939­–1945”. Krzyż upamiętnia żołnieży poległych w Holandii w trakcie durgiej wojny światowej.

Galeria multimedialna

Cmentarz Wojskowy w Mook

Brytyjski Cmentarz Wojskowy w Mook to miejsce pochówku 322 żołnierzy, z których wielu poległo w regionie Betuwe na przełomie września i października...

Groesbeekseweg, Mook, Holandia

Witamy na naszej nowej stronie internetowej. Strona jest jeszcze w budowie, a treść jest nieustannie dodawana, dlatego też zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w niedalekiej przyszłości, aby zobaczyć zmiany, których dokonaliśmy. Mamy nadzieje, że strona się Państwu spodoba! Bardzo liczymy na feedback, który możecie Państwo umieścić na naszym Facebook’u.