The Freedom Museum - SPOT025

Muzeum Wolności

Wylerbaan 4, Groesbeek, Holandia
Słowa kluczowe dla tego miejsca
Zniszczenia Walka
Liberation Route Europe

Muzeum Wolności

Muzeum Wolności jest usytuowane w pięknym otoczeniu zieleni i wzgórz prowincji Groesbeek. Muzeum, położone blisko Niemiec, grało główną role pomiędzy dwoma najważniejszymi operacjami militarnymi Zachodniego Frontu, podczas Drugiej Wojny Światowej: Market Garden i Veritable.

To atrakcja turystyczna dla młodych i starszych, z kraju i zagranicy. Zwiedzający są
w stanie osobiście doświadczyć fascynującą historię wojny i wolności w Holandii i Niemczech, Europie i poza nią. Historia nigdy nie jest pojedyncza. Wielopłaszczyznowy obraz Drugiej Wojny Światowej tworzony jest nieustannie z różnych perspektyw, w kontekście historii XX wieku i aktualnych wydarzeń. Zwiedzający ma szanse na refleksje o wolności wtedy i teraz, pełnej doświadczeń, interaktywności i muzealnych arcydzieł.

Nowoczesna konstrukcja budynku wraz z jego 12-metrowa kopułą jest atrakcją sama w sobie, i przypominając olbrzymi spadochron. Z tarasu roztacza się panoramiczny widok na zabytkowy krajobraz.

Informacje turystyczne

Aby dowiedzieć się więcej, a także uzyskać informację dotyczącą godzin otwarcia, proszę odwiedzić stronę: http://www.freedommuseum.com/

Galeria multimedialna

Powiązane miejsca warte uwagi, miejsca wydarzeń i biografie