Początek: Lille Koniec: Lille Dni: 5 Noce: 4 Cena:

Operation Market Garden

Gdy będziesz zmierzać szlakiem Liberation Route Battlefield w ramach Operation “Market Garden” Tour, zrozumiesz tok myślenia marszałka polnego Montgomery’ego i jego odważną próbę przekroczenia Dolnego Renu w czasie II wojny światowej z udziałem wojsk powietrznodesantowych i sił lądowych. Nasza trasa to hołd dla tak wielu bohatersko walczących, często przeciwko niemożliwym przeciwnościom, a także dla holenderskiej ludności, która im pomagała.

Book the tour

Tour Operator: Spirit Of Remembrance (SOR)

Mallards, Wetham Green, Upchurch, Kent ME9 7EY, England
ME9 7EY
Upchurch
United Kingdom
+44 (0) 1634 233785

Na mapie

Dzień 1

Przyjazd do Lille, dworzec kolejowy Europe. Transfer do regionu  Arnhem i Nijmegen. Kolacja i nocleg w Nijmegen.

Dzień 2

Po śniadaniu, zaopatrzeni w suchy prowiant na drogę, wyjeżdżamy na dniową wycieczkę z odwiedzeniem mostu w Grave. Wizyta na obszarze, gdzie zaangażowana była amerykańska 82. Dywizja Powietrznodesantowa, w Groesbeek w strefie lądowania 82. Dywizji Powietrznodesantowej, strefy lądowania i miejsc desantu pułków 504, 505 i 508 i 1. Dywizji Powietrznodesantowej. Przystanek i zwiedzanie Muzeum Wyzwolenia Narodowego 1944-1945 w Groesbeek. Po obiedzie kontynuujemy trasę, odwiedzając w Groesbeek miejsce pamięci i cmentarz Memorial and Canadian War Cemetery, Cmentarz Wojenny Jonkerbos. Przejazd do Nijmegen i wizyta na miejscu Bitwy oNijmegen, Mosty Valkhof i Waal. Kolacja i nocleg w Nijmegen.

Zdjęcia dzień 2

Dzień 3

Śniadanie w hotelu i przejazd do Elst. Wizyta w strefie desantu X, obszarze lądowania S&Z, lądowania spadochroniarzy na Ginkelse Heide. Piknik-lunch, przejazd do Oosterbeek i hotelu Hartenstein, kwatery głównej 1. Dywizji Powietrznej. Zwiedzanie Airborne Museum ‘Hartenstein’. Transfer do Arnhem i przekroczenie mostu Johna Frosta oraz zwiedzanie okolicy. Powrót do Nijmegen. Kolacja w hotelu.

Zdjęcia dzień 3

Dzień 4

Śniadanie i wyjazd do Oosterbeek, gdzie rozpoczniemy trasę od wizyty na Cmentarzu Wojennym Oosterbeek. Piknik- lunch, a następnie wizyta w obszarze bitew i lądowania. Wycieczka w okolicy obwodu obronnego Oosterbeek i wzniesień Westerbouwing. Kolacja w hotelu w Nijmegen.

Zdjęcia dzień 4

Dzień 5

Śniadanie i wyjazd. Transfer do Ypres, obiad i czas wolny w Ypres, następnie powrót do Lille.