PolskaWarszawa

Muzeum Powstania Warszawskiego

We wrześniu 1939 roku armia niemiecka zaatakował Polskę, rozpoczynając tym samym II wojnę światową. W Warszawie toczyły się ciężkie walki w czasie konfliktu, pod koniec wojny wielu mieszkańców straciło życie, a miasto legło w gruzach. 

Liberation Route Europe

Liberation Route:PolskaWarszawa

Stolica Polski Warszawa dotkliwie ucierpiała w czasie II wojny światowej. Ciężkie walki podczas niemieckiej inwazji, dwa powstania i wyzwolenie na początku 1945 roku zniszczyły znaczną część miasta i kosztowało życie niezliczonej ilości żołnierzy i osób cywilnych. Ponadto polskie społeczeństwo nie doświadczyło nadejścia Armii Czerwonej jako wyzwolenia, lecz raczej jako kolejną okupację. Dopiero w 1989 roku Polska odzyskała wolność.

Doświadcz historii

Witamy na naszej nowej stronie internetowej. Strona jest jeszcze w budowie, a treść jest nieustannie dodawana, dlatego też zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w niedalekiej przyszłości, aby zobaczyć zmiany, których dokonaliśmy. Mamy nadzieje, że strona się Państwu spodoba! Bardzo liczymy na feedback, który możecie Państwo umieścić na naszym Facebook’u.