Warszawa

Warszawa

Początek: Warsaw Koniec: Warsaw Czas trwania: 4

Warszawa

Bombardowanie Warszawy przez niemiecką Luftwaffe w czasie inwazji na Polskę rozpoczęło się w dniu 1 września 1939 roku. Nastąpiły wyczerpujące lata terroru, okupacji, oporu i tragedii. Odwiedź dzisiejszą Polskę i oddaj hołd bohaterom i ofiarom doświadczeń tego miasta w czasie II wojny światowej.

Trasa na mapie

Dzień 1

Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu w Warszawie.

Dzień 2

W godzinach porannych zwiedzanie miasta: Muzeum Powstania Warszawskiego, pomnik Umschlagplatz na placu gdzie gromadzono Żydów przed deportacją z getta;; Pomnik Powstania Warszawskiego znajdujący się przy włazie do kanału, przez który ludzie uciekali od nazistów; Pawiak – dawne więzienie w okupowanej Warszawie. Nocleg w hotelu w Warszawie.

Zdjęcia dzień 2

Dzień 3

Kontynuuj wycieczkę Traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów, odwiedź Muzeum Historii Żydów Polskich i Pomnik Bohaterów Getta, obydwa znajdujące się w dawnej dzielnicy żydowskiej (Dzielnica północna) – w czasie wojny obszar ten był częścią obozu koncentracyjnego KL Warschau. Ponadto warte uwagi jest Muzeum Katynia w Cytadeli Warszawskiej  – pomnik ofiar masakry katyńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście. Nocleg w hotelu w Warszawie.

Dzień 4

Koniec wycieczki, przejazd na port lotniczy lub wyjazd w następne miejsce przeznaczenia