Trasa szlakiem II wojny światowej w Polsce

Trasa szlakiem II wojny światowej w Polsce

Początek: Krakow Koniec: Gdańsk Dni: 10 Noce: 9 Cena:

Trasa szlakiem II wojny światowej w Polsce

Odwiedź współczesną Polskę i złóż hołd polskim bohaterom oraz ofiarom II wojny światowej. Dla ludności Polski koniec II wojny światowej zupełnie nie oznaczał wyzwolenia. Przybycie Armii Sowieckiej oznaczało przede wszystkim porażkę i faktycznie nową okupację. Dla wielu Polaków polityczne konsekwencje wojny twały do 1989 roku, kiedy Polska stała się znów niezależnym i demokratycznym państwem.

Book the tour

Tour Operator: Mediterraneum / Poland Inc

Ul. Paderewskiego 8
61-770
Poznan
Poland
48 661961988
http://www.mediterraneum.pl

Na mapie

Dzień 1 - Kraków

Przybycie do Krakowa. Transfer do hotelu.

Dzień 2

KRAKÓW – AUSCHWITZ-BIRKENAU
W godzinach porannych piesza wycieczka do Starego Miasta. Następnie wyjazd do Oświęcimia, do jednego z największych byłych niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Powrót do hotelu w Krakowie.

Dzień 3

LUBLIN – MAJDANEK
Wyjazd do Lublina. Krótka wycieczka piesza po mieście, następnie wizyta w dawnym obozie koncentracyjnym w Majdanku. Nocleg w hotelu w Lublinie.

Dzień 4

WARSZAWA
Z rana wyjazd do Warszawy i zwiedzanie: Muzeum Powstania Warszawskiego, Pomnika Umschlagplatz na placu, gdzie gromadzono Żydów przed deportacją z getta. Pomnik Powstania Warszawskiego znajduje się przy włazie do kanału, przez który ludzie uciekali od nazistów; Pawiak – dawne więzienie w okupowanej Warszawie. Nocleg w hotelu w Warszawie.

Dzień 5

WARSZAWA
Kontynuujemy wycieczkę Traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów, Muzeum Historii Żydów Polskich i Pomnik Bohaterów Getta, obydwa znajdujące się w dawnej dzielnicy żydowskiej (Dzielnica północna) – w czasie wojny obszar ten był częścią obozu koncentracyjnego KL Warschau. Ponadto warte uwagi jest Muzeum Katynia w Cytadeli Warszawskiej  – pomnik ofiar masakry katyńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście. 

Dzień 6

TREBLINKA – WILCZY SZANIEC
Przejazd do Treblinki, gdzie znajdował się dawny obóz koncentracyjny. Jest to drugi największy obóz zagłady po Auschwitz. Następnie kontynuujemy podróż do Wilczego Szańca w lasach mazurskich, gdzie mieściła się wojenna kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Została ona wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR i jest zlokalizowana w zachodniej części Rejonu Umocnionego Giżycko. Powrót do pobliskiego hotelu.

Dzień 7

SZTUTOWO – GDAŃSK
Przejazd do Sztutowa, obszaru byłego obozu koncentracyjnego Stutthof. Po południu transfer do Gdańska i spacer po Starym Mieście. Następnie wizyta w Europejskim Centrum Solidarności. Nocleg w hotelu w Gdańsku.

Dzień 8

GDAŃSK
Kontynuujemy wizytę w Gdańsku, objazd Szlakiem Wolności: Westerplatte – miejsce obrony Polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej, gdzie stoczyła się pierwsza bitwa II wojny światowej. Atak rozpoczęty został przez pancernik Schleswig – Holstein. Następnie budynek Muzeum Polskiej Poczty, zaatakowany równocześnie z Westerplatte.

Dzień 9

PÓŁWYSEP HEL
Przejazd na półwysep Hel, gdzie miała miejsce Bitwa o Hel. Działania zbrojne prowadzone były w Jastarnii, Juracie, mieście Hel i okolicy. Celem była obrona Rejonu Umocnionego Hel. Następnie wizyta w Muzeum Obrony Wybrzeża. Powrót do hotelu.

Dzień 10

Przejazd do portu lotniczego. Odlot.