Polska

Gdańsk w XX wieku

Inwazją na Polskę rozpoczęła się w 1939 roku II wojna światowa. Polska poważnie ucierpiała podczas II wojny światowej zarówno z powodu okupacji nazistowskiej, jak i sowieckiej. Po wojnie Polska znalazła się pod kontrolą Związku Radzieckiego i dopiero...

Liberation Route Europe

Liberation Route w Europie w Polska

II wojna światowa rozpoczęła się inwazją na Polskę we wrześniu 1939 roku. Kraj ten został zaatakowany i znalazł się pod okupacją zarówno nazistowską, jak i sowiecką. Obydwa mocarstwa okupujące bezzwłocznie ustanowiły bezwzględne dyktatury, odpowiedzialne za śmierć niezliczonych obywateli polskich, zwłaszcza polskich Żydów. Oficjalnie Polska zakończyła wojnę jako jeden ze zwycięzców. W rzeczywistości,w rezultacie wojny, Polska utraciła swoją niepodległość, połowę terytorium i wolność.

Biografie

Doświadcz historii

Witamy na naszej nowej stronie internetowej. Strona jest jeszcze w budowie, a treść jest nieustannie dodawana, dlatego też zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w niedalekiej przyszłości, aby zobaczyć zmiany, których dokonaliśmy. Mamy nadzieje, że strona się Państwu spodoba! Bardzo liczymy na feedback, który możecie Państwo umieścić na naszym Facebook’u.