Liberation Route Europe

Liberation Route Europe
&
VVV Midden-Limburg

VVV Midden-Limburg, partner Liberation Route Europe

www.limburg.marketing

Prowincja Limburgia od 2010 roku ściśle współpracuje z Liberation Route Europe. Wspólnie z nowo utworzoną grupą roboczą, pod przewodnictwem VVV Midden-Limburg, aktywnie promowane i w dalszym ciągu rozbudowywane są następne szlaki limburskie.

Prowincja  Limburgia:

Prowincja Limburgia pracuje z Liberation Route Limburg. Aby wzmocnić tę współpracę, na początku 2016 roku, została utworzona grupa konsultacyjna, w której uczestniczą przedstawiciele z całej prowincji. Celem jest wspólne dokonanie oceny inicjatyw na terenie prowincji Limburgia, związanych z Liberation Route Europe. Są to przede wszystkim uroczystości upamiętniające rocznice oraz inne inicjatywy, podejmowane w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia w latach 2019-2020.

W skład grupy konsultacyjnej wchodzą:
Jessie Riechelman, gmina Venray
René Mahieu, gmina Roermond
Hans Sanders, gmina Eijsden-Margraten
Wim Seelen, Eyewitness Museum Beek
Harma Albering, Prowincja Limburgia
Giel Polman, VVV Midden-Limburg

VVV Midden-Limburg – lider projektu Liberation Route Europe w Limburgii

Giel Polman, dyrektor VVV Midden-Limburg zainicjował w 2008 roku powołanie do życia Liberation Route w Geldrii. Gdy w 2010 roku rozpoczął pracę jako dyrektor VVV Midden-Limburg okazało się, że Limburgia spełnia wszystkie wymagania ustalone przez Fundację Liberation Route.

Częściowo z tego powodu, VVV Midden-Limburg , jako inicjator i lider projektu, rozpoczął w 2011 roku entuzjazmować do projektu różne strony. W ramach współpracy Liberation Route Europe, V-Fonds, Funduszu Kultury Prins Bernhard, Prowincji Limburgia, różnych gmin, Fundacji 1880, NP De Meinweg, NP De Groote Peel i VVV Midden-Limburg udało się zrealizować w Limburgii 23 miejsca z nagraniami dźwiękowymi . Razem z 6 istniejącymi już miejscami z audioprzewodnikiem, Limburgia posiada łącznie 29 lokacji. Bezpośrednim punktem kontaktowym w sprawie dalszej rozbudowy sieci miejsc z nagraniami dźwiękowymi w Limburgii jest VVV Midden-Limburg.


 “VVV Midden-Limburg jest w imieniu Fundacji Liberation Route Europe liderem projektu w prowincji Limburgia, jesteśmy ze tego bardzo dumni. Bo przecież nigdy nie można zapomnieć …”

Giel Polman, dyrektor VVV Midden/Limburg.


 

  • Eyewitness muzeum jest w posiadaniu pisemnego oświadczenia, potwierdzającego poddanie się wojsk holenderskich niemieckiemu okupantowi, bezpośrednio po bombarowaniu Rotterdamu.
  • Niemiecki cmentarz wojskowy w Ysselsteyn, na którym spoczywa 31.598 żołnierzy, jest największym i jedynym niemieckim cmentarzem wojskowym na terenie Holandii. Jest to zarazem jedyny niemiecki cmentarz wojskowy. Spoczywają na nim przeważnie polegli żołnierze niemieccy oraz obywatele holenderscy, którzy zginęli w szeregach niemieckich sił zbrojnych (zwłaszcza SS).
  • Cmentarz amerykański Margraten, jest amerykańskim cmentarzem wojskowym i miejscem pamięci amerykańskich żołnierzy, poległych w obronie Południowej-Limburgii, podczas bitwy o Ardeny i na linii frontu wzdłuż rzeki Rur, w czasie II wojny światowej
Miejsce Markt 176041 ELRoermond
Liberation Route Europe

Zostań naszym partnerem

Liberation Route Europe to stale rozbudowywany międzynarodowy szlak pamięci, łączący miejsca w których rozegrały się przełomowe wydarzenia w historii współczesnej Europy. Szlak biegnie przez główne regiony na trasie ofensywy sił sprzymierzonych.

Zostań partnerem
Wageningen

Wageningen

Czytaj więcej
Utah Beach Museum

Utah Beach Museum

Czytaj więcej
National WWII Museum New Orleans

National WWII Museum New Orleans

Czytaj więcej