Liberation Route Europe

Liberation Route Europe
&
Bastogne war museum

Bastogne war museum, partner Liberation Route Europe

www.bastognewarmuseum.be

Memorial, prezentuje wyjątkowe spojrzenie na II wojnę światową, od jej początków aż do skutków, poświęcając szczególną uwagę bitwie o Ardeny. Młodszym i starszym, pasjonującym się historią lub nie, nowa scenografia oferuje o wiele więcej niż jedynie zwiedzanie, mianowicie nowy sposób odkrycia przeszłości.

Nazwa Bastogne stała się dla wielu synonimen bitwy o Ardeny. Zimą 1944 roku, ofensywa ostatniej szansy Hitlera na tych gęsto zalesionych obszarach doprowadziła do najkrwawszej kampanii amerykańskiej podczas II wojny światowej. W tym przełomowym punkcie  wojska amerykańskie, nie posiadające odpowiedniego wyposażenia na zimę i z ograniczonym zaopatrzeniem, zostały otoczone w ciągu 5 długich i zimnych dni. Ich bohaterska obrona miasta zapisała się w historii jako jeden za najważniejszych wyczynów bojowych II wojny światowej.

Cztery postacie, fikcyjni świadkowie bitwy, towarzyszą odwiedzającym podczas najważniejszych wydarzeń II wojny światowej i ofensywy w Ardenach. Robert, amerykański  kapral, Hans, niemiecki oficer, Mathilde, belgijska nauczycielka i Emile, uczeń. Pozwalają oni odwiedzającym spojrzeć na wydarzenia tego śmiercionośnego konfliktu z wyimaginowanej, ale jednocześnie realistycznej perspektywy.

Aby doświaczenie było kompletne, wizyta przerywana jest trzema interaktywnymi filmami. Te trzy przykuwające uwagę i zróżnicowane sceny Scénovisions®, przenoszą zwiedzających w pierwszej kolejności do namiotu, w którym odbywa się konferencja prasowa dotycząca ogłoszenia lądowania w Normandii, następnie do okopu w lesie i między żołnierzy walczących wokół Bastogne , a wreszcie do kawiarni obok cywilów uwięzionych w ogniu krzyżowym.

 Unikatowe w Belgii, Bastogne War Museum, jest realnym miejscem dla zainteresowanych bitwą o Ardeny, którzy chcą zrozumieć ją w globalnym kontekście i chcą zdobyć wyjątkowe doświadczenie w nowoczesny i ekspresywny sposób.

Miejsce Colline du Mardasson 56600Bastogne
Liberation Route Europe

Zostań naszym partnerem

Liberation Route Europe to stale rozbudowywany międzynarodowy szlak pamięci, łączący miejsca w których rozegrały się przełomowe wydarzenia w historii współczesnej Europy. Szlak biegnie przez główne regiony na trasie ofensywy sił sprzymierzonych.

Zostań partnerem
Province of Drenthe

Province of Drenthe

Czytaj więcej
Regionalne Biuro Turystyki Arnhem Nijmegen

Regionalne Biuro Turystyki Arnhem Nijmegen

Czytaj więcej
Province of Zeeland

Province of Zeeland

Czytaj więcej