Liberation Route Europe

Liberation Route Europe
&
Bastogne war museum

Bastogne war museum, partner Liberation Route Europe

www.bastognewarmuseum.be

Memorial, prezentuje wyjątkowe spojrzenie na II wojnę światową, od jej początków aż do skutków, poświęcając szczególną uwagę bitwie o Ardeny. Młodszym i starszym, pasjonującym się historią lub nie, nowa scenografia oferuje o wiele więcej niż jedynie zwiedzanie, mianowicie nowy sposób odkrycia przeszłości.

Nazwa Bastogne stała się dla wielu synonimen bitwy o Ardeny. Zimą 1944 roku, ofensywa ostatniej szansy Hitlera na tych gęsto zalesionych obszarach doprowadziła do najkrwawszej kampanii amerykańskiej podczas II wojny światowej. W tym przełomowym punkcie  wojska amerykańskie, nie posiadające odpowiedniego wyposażenia na zimę i z ograniczonym zaopatrzeniem, zostały otoczone w ciągu 5 długich i zimnych dni. Ich bohaterska obrona miasta zapisała się w historii jako jeden za najważniejszych wyczynów bojowych II wojny światowej.

Cztery postacie, fikcyjni świadkowie bitwy, towarzyszą odwiedzającym podczas najważniejszych wydarzeń II wojny światowej i ofensywy w Ardenach. Robert, amerykański  kapral, Hans, niemiecki oficer, Mathilde, belgijska nauczycielka i Emile, uczeń. Pozwalają oni odwiedzającym spojrzeć na wydarzenia tego śmiercionośnego konfliktu z wyimaginowanej, ale jednocześnie realistycznej perspektywy.

Aby doświaczenie było kompletne, wizyta przerywana jest trzema interaktywnymi filmami. Te trzy przykuwające uwagę i zróżnicowane sceny Scénovisions®, przenoszą zwiedzających w pierwszej kolejności do namiotu, w którym odbywa się konferencja prasowa dotycząca ogłoszenia lądowania w Normandii, następnie do okopu w lesie i między żołnierzy walczących wokół Bastogne , a wreszcie do kawiarni obok cywilów uwięzionych w ogniu krzyżowym.

 Unikatowe w Belgii, Bastogne War Museum, jest realnym miejscem dla zainteresowanych bitwą o Ardeny, którzy chcą zrozumieć ją w globalnym kontekście i chcą zdobyć wyjątkowe doświadczenie w nowoczesny i ekspresywny sposób.

Miejsce Colline du Mardasson 56600Bastogne
Liberation Route Europe

Zostań naszym partnerem

Liberation Route Europe to stale rozbudowywany międzynarodowy szlak pamięci, łączący miejsca w których rozegrały się przełomowe wydarzenia w historii współczesnej Europy. Szlak biegnie przez główne regiony na trasie ofensywy sił sprzymierzonych.

Zostań partnerem
Envol Espace

Envol Espace

Czytaj więcej
Hafermann Travel

Hafermann Travel

Czytaj więcej