Liberation Route Europe

Liberation Route Europe
&
Regionalne Biuro Turystyki Arnhem Nijmegen

Regionalne Biuro Turystyki Arnhem Nijmegen , partner Liberation Route Europe

www.toerismevan.nl

Regionalne Biuro Turystyki Arnhem Nijmegen (RBT KAN) jest jednym z czołowych założycieli Liberation Route Europe. Od 2002 roku RBT KAN prowadzi działania marketingowe i promocyjne dla regionu Arnhem Nijmegen w kraju i za granicą. Celem tej promocji jest zwiększenie w regionie liczby zwiedzających i przychodów z branży turystycznej. Połączenie platformy turystycznej w regionie Arnhem Nijmegen oraz dostosowanie oferty turystycznej do potrzeb i oczekiwań klientów są przy tym najważniejsze.

Region Arnhem Nijmegen związany jest przez swoją historię bezpośrednio z II wojną światową. Wystarczy wymienić bitwę pod Arnhem lub na przykład natarcie nad Nadrenię, które miały tutaj miejsce. Liberation Route Europe umożliwiło połączenie miejsc historycznych z ofertą turystyczną w interaktywne doświadczenie dla odwiedzających z kraju i z zagranicy. Jurriaan de Mol, dyrektor RBT KAN, wysoko ceni współpracę z Liberation Route Europe. “Ważnym zagadnieniem w naszej ofercie jest turystyka upamiętniająca, Liberation Route zapewnia więc bardzo cenną wartość dodaną do naszego produktu turystycznego”. Geldria, jako najlepsza prowincja Holandii dla turystyki rowerowej, jest mianowicie obszarem, w którym krzyżują się drogi osób poruszających się między regionami.

Projekty współpracy w dziedzinie turystyki z różnych regionów zasługują na szczególną uwagę. Liberation Route Europe jest z pewnością dobrym tego przykładem. Szczegółowe informacje dotyczące pozostałej działalności , projektów realizowanych przez  RBT KAN oraz wiedzy na temat regionu znajdują się na stronie rbtkan.nl.

Region Arnhem Nijmegen

Region Arnhem Nijmegen – historyczny ośrodek turystyczny

Region Arnhem Nijmegen, z uwagi na swoją historię, jest nierozerwalnie związany z II wojną światową, a Liberation Route w szczególności. Liczne ważne wydarzenia historyczne miały miejsce w tym regionie. Pomyślmy na przykład o słynnej operacji Market Garden, natarciu na Nadrenię czy negocjacjach kapitulacyjnych w hotelu Hotel de Wereld w miejscowości Wageningen. Podczas wizyty w regionie można dowiedzieć się wszystkiego na ten temat, podróżując wzdłuż różnych historycznych zabytków Liberation Route Europe. Szczególne informacje można znaleźć w Muzeum Wyzwolenia Narodowego 1944-1945 w Groesbeek, gdzie moment wyzwolenia można przeżyć na nowo. Również w Airborne Muzeum ‘Hartenstein’, znajdującym się na obrzeżach Oosterbeek, można dowiedzieć się wszystkiego o m.in. operacji Market Garden i udziale w Airborne Experience, podczas którego można stanąć dosłownie na czele bitwy.  

To znakomicie, że można połączyć historię z inną różnorodną ofertą w regionie. Na stronie internetowej regioarnhemnijmegen.nl znajdują się m.in. praktyczne informacje o różnych regionach, atrakcjach, zakwaterowaniu i wydarzeniach. Warto połączyć swoją historyczną podróż z wizytą w jednej z restauracji w Nijmegen, wspaniałą pieszą wędrówką w jednym z obszarów przyrodniczych lub dniem zakupów w Arnhem!

  • “RBT KAN koncentruje się na turystyce upamiętniającej i wysoko ceni sobie współpracę w tej dziedzinie z Liberation Route Europe”.
Miejsce Dorpsstraat 14-206661 EKElst
Liberation Route Europe

Zostań naszym partnerem

Liberation Route Europe to stale rozbudowywany międzynarodowy szlak pamięci, łączący miejsca w których rozegrały się przełomowe wydarzenia w historii współczesnej Europy. Szlak biegnie przez główne regiony na trasie ofensywy sił sprzymierzonych.

Zostań partnerem
Regional Tourism Board of Luxembourg Ardennes

Regional Tourism Board of Luxembourg Ardennes

Czytaj więcej
Provence Landing Memorial Mont Faron

Provence Landing Memorial Mont Faron

Czytaj więcej