Liberation Route Europe

Liberation Route Europe
&
Regionalne Biuro Turystyki Arnhem Nijmegen

Regionalne Biuro Turystyki Arnhem Nijmegen , partner Liberation Route Europe

www.toerismevan.nl

Regionalne Biuro Turystyki Arnhem Nijmegen (RBT KAN) jest jednym z czołowych założycieli Liberation Route Europe. Od 2002 roku RBT KAN prowadzi działania marketingowe i promocyjne dla regionu Arnhem Nijmegen w kraju i za granicą. Celem tej promocji jest zwiększenie w regionie liczby zwiedzających i przychodów z branży turystycznej. Połączenie platformy turystycznej w regionie Arnhem Nijmegen oraz dostosowanie oferty turystycznej do potrzeb i oczekiwań klientów są przy tym najważniejsze.

Region Arnhem Nijmegen związany jest przez swoją historię bezpośrednio z II wojną światową. Wystarczy wymienić bitwę pod Arnhem lub na przykład natarcie nad Nadrenię, które miały tutaj miejsce. Liberation Route Europe umożliwiło połączenie miejsc historycznych z ofertą turystyczną w interaktywne doświadczenie dla odwiedzających z kraju i z zagranicy. Jurriaan de Mol, dyrektor RBT KAN, wysoko ceni współpracę z Liberation Route Europe. “Ważnym zagadnieniem w naszej ofercie jest turystyka upamiętniająca, Liberation Route zapewnia więc bardzo cenną wartość dodaną do naszego produktu turystycznego”. Geldria, jako najlepsza prowincja Holandii dla turystyki rowerowej, jest mianowicie obszarem, w którym krzyżują się drogi osób poruszających się między regionami.

Projekty współpracy w dziedzinie turystyki z różnych regionów zasługują na szczególną uwagę. Liberation Route Europe jest z pewnością dobrym tego przykładem. Szczegółowe informacje dotyczące pozostałej działalności , projektów realizowanych przez  RBT KAN oraz wiedzy na temat regionu znajdują się na stronie rbtkan.nl.

Region Arnhem Nijmegen

Region Arnhem Nijmegen – historyczny ośrodek turystyczny

Region Arnhem Nijmegen, z uwagi na swoją historię, jest nierozerwalnie związany z II wojną światową, a Liberation Route w szczególności. Liczne ważne wydarzenia historyczne miały miejsce w tym regionie. Pomyślmy na przykład o słynnej operacji Market Garden, natarciu na Nadrenię czy negocjacjach kapitulacyjnych w hotelu Hotel de Wereld w miejscowości Wageningen. Podczas wizyty w regionie można dowiedzieć się wszystkiego na ten temat, podróżując wzdłuż różnych historycznych zabytków Liberation Route Europe. Szczególne informacje można znaleźć w Muzeum Wyzwolenia Narodowego 1944-1945 w Groesbeek, gdzie moment wyzwolenia można przeżyć na nowo. Również w Airborne Muzeum ‘Hartenstein’, znajdującym się na obrzeżach Oosterbeek, można dowiedzieć się wszystkiego o m.in. operacji Market Garden i udziale w Airborne Experience, podczas którego można stanąć dosłownie na czele bitwy.  

To znakomicie, że można połączyć historię z inną różnorodną ofertą w regionie. Na stronie internetowej regioarnhemnijmegen.nl znajdują się m.in. praktyczne informacje o różnych regionach, atrakcjach, zakwaterowaniu i wydarzeniach. Warto połączyć swoją historyczną podróż z wizytą w jednej z restauracji w Nijmegen, wspaniałą pieszą wędrówką w jednym z obszarów przyrodniczych lub dniem zakupów w Arnhem!

  • “RBT KAN koncentruje się na turystyce upamiętniającej i wysoko ceni sobie współpracę w tej dziedzinie z Liberation Route Europe”.
Miejsce Dorpsstraat 14-206661 EKElst
Liberation Route Europe

Zostań naszym partnerem

Liberation Route Europe to stale rozbudowywany międzynarodowy szlak pamięci, łączący miejsca w których rozegrały się przełomowe wydarzenia w historii współczesnej Europy. Szlak biegnie przez główne regiony na trasie ofensywy sił sprzymierzonych.

Zostań partnerem
Dutch War Grave Commission

Dutch War Grave Commission

Czytaj więcej