Włochy

W chwili wybuchu wojny rządzone przez dyktatora Benito Mussoliniego Włochy były jednym z państw Osi.  Włochy walczyły obok Niemiec do roku 1943, a następnie zawarły sojusz z aliantami po ich inwazji na teren Włoch kontynentalnych.

Liberation Route Europe

Liberation Route w Europie w Włochy

10 lipca 1943 roku siły aliantów zaatakowały Sycylię. Dwa tygodnie później Mussolini został odsunięty od władzy, ale później przywrócono go na stanowisko przywódcy marionetkowego państwa stworzonego przez Niemców. 3 września 1943 roku siły aliantów wylądowały we Włoszech kontynentalnych, a Włosi zgodzili się na rozejm. Niemcy zareagowali błyskawicznie, rozpoczynając okupację kraju i zajmując mocne pozycje obronne. Ciężkie walki trwały we Włoszech aż do końca wojny w takich miejscach, jak Anzio, Salerno i Monte Casino.

Witamy na naszej nowej stronie internetowej. Strona jest jeszcze w budowie, a treść jest nieustannie dodawana, dlatego też zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w niedalekiej przyszłości, aby zobaczyć zmiany, których dokonaliśmy. Mamy nadzieje, że strona się Państwu spodoba! Bardzo liczymy na feedback, który możecie Państwo umieścić na naszym Facebook’u.