National Memorial Arboretum - SPOT205

National Memorial Arboretum

Croxall Road, Alrewas, Wielka Brytania
Słowa kluczowe dla tego miejsca
Ku pamięci
Liberation Route Europe

National Memorial Arboretum

National Memorial Arboretum jest głównym brytyjskim miejscem pamięci. Wzniesiono tu Pomnik Kampanii Normandzkiej, trwale upamiętniający 156.000 oddziałów, które wylądowały w północnej Francji w 1944r. Pomnik ufundowała fundacja The Spirit of Normandy Trust wraz ze Stowarzyszeniem Normandzkich Weteranów.

Pomysłodawcą National Memorial Arboretum był Komendant David Childs, który pragnął stworzyć krajowy ośrodek pamięci. Jednym z 300 pomników znajdujących się w Arboretum jest Pomnik Kampanii Normandzkiej. Ideę projektu pomnika liczącego 9 metrów długości oparto na widoku linii brzegowej Normandii, jaki rozpościerał się przed oddziałami uczestniczącymi w inwazji owego pamiętnego dnia w czerwcu 1944r. Pomnik Kampanii Normandzkiej, w całości wykonany z granitu, powstał w 2014r. w 70 rocznicę lądowań w dniu D-Day. Ten sprawiający przemożne wrażenie symbol uświadamia ogrom zadania, przed jakim stali Alianci dokonujący inwazji na Francję okupowaną przez nazistów, kampanii, która pierwszego dnia pochłonęła ponad 4.000 ofiar – żołnierzy brytyjskich, amerykańskich i kanadyjskich. Pomnik to trwałe miejsce refleksji dla tych i o tych, którzy poświęcili tak wiele, by zapewnić powodzenie operacji. Dzięki inwazji w Normandii Alianci zyskali we Francji punkt zaczepienia. W ostatecznym rozrachunku inwazja doprowadziła do zakończenia wojny w Europie.

Pomnik położony jest w Arboretum o powierzchni około 150 akrów. Na terenie tym rośnie 30.000 drzew, które są żywym i rosnącym hołdem na wieki świadczącym o osobistej ofierze złożonej przez członków Sił Zbrojnych i służb cywilnych Wielkiej Brytanii. Oficjalnie otwarte w maju 2001r., miejsce to jest dla zwiedzających okazją do refleksji i wspominania ich poświęcenia wśród drzew i pomników, których jest tu ponad 300, w pięknym i spokojnym otoczeniu. Dzięki specjalnej dotacji Ministerstwa Obrony wstęp do Arboretum jest bezpłatny. Arboretum jest głównym, otwartym cały rok miejscem pamięci poprzez działania prowadzone przez Królewski Legion Brytyjski.

Godziny otwarcia Aby dowiedzieć się więcej, a także uzyskać informację dotyczącą godzin otwarcia, proszę odwiedzić stronę: http://www.thenma.org.uk

Galeria multimedialna

Croxall Road, Alrewas, Wielka Brytania +441283 245100 http://www.thenma.org.uk

Powiązane miejsca warte uwagi, miejsca wydarzeń i biografie