Początek: London Koniec: London Dni: 8 Noce: 7 Cena:

Wycieczka na miejsce Bitwy o Anglię

Przyjedź do Anglii na 8-dniową trasę, by poznać fascynującą historię wojny powietrznej znanej jako Bitwa o Anglię. Po upadku Francji w 1940 roku i własnej zniechęcającej porażce w Belgii i Francji, Wielka Brytania dokonała przegrupowania, okopała się i rozpoczęła powietrzną obronę swojego wyspiarskiego narodu przeciwko groźnej Luftwaffe. Spowodowało to, że Hitler zrezygnował z planowanej inwazji tego kraju. Odwiedź miejsca takie jak 800-letni zamek w Dover, gdzie odbyło się planowanie operacji Dynamo, Bletchley Park, gdzie złamany został kod Enigmy oraz Churchill’s Cabinet War Rooms, jak również Imperial War Museum w Londynie i Duxford.

Wycieczka na miejsce Bitwy o Anglię

Tour Operator: Beyond Band of Brothers Tours

811 Corporate Drive, Suite 108
40503
Lexington
United States
+1-888-335-1996
www.beyondbandofbrothers.com

Na mapie

Dzień 1

Pasażerowie witani są w porcie lotniczym Heathrow w Londynie i przewożeni do hotelu. Wieczorem odbywa się wstępna prezentacja trasy i jest możliwość zapoznania się z innymi przy powitalnym drinku. 

Dzień 2

Rozpoczynamy dzień wizytą w londyńskim Imperial War Museum, aby zapoznać się z imponującymi eksponatami dotyczącymi obydwu wojen światowych. Następnie jedziemy do muzeum Royal Air Force w Hendon, by obejrzeć niespotykaną kolekcję samolotów.                                                                                                                     

Dzień 3

W godzinach porannych wyruszamy w kierunku południowym, by zobaczyć pomnik Bitwy o Anglię w Capel le Ferne na wierzchołku White Cliffs w Dover i Folkestone. Następnie kierujemy się do Zamku Dover, gdzie rozpoczęła się historia Bitwy o Anglię. Miało tu miejsce planowanie operacji Dynamo w bunkrach pod 800-letnim zamkiem.                                                                                                                        

Zdjęcia dzień 3

Dzień 4

Rozpoczynamy dzień od wizyty w 11 Group Operations Room i podziemnym bunkrze w Uxbridge. Po południu wyjazd do Bletchley Park, gdzie mało znani deszyfranci kodu przysłużyli się w wojennych wysiłkach.                                                                                                       

Dzień 5

W godzinach rannych wizyta na cmentarzu Cambridge American Cemetery. Następnie można spędzić całe popołudnie wśród słynnych samolotów w Imperial War Museum Duxford. 

Dzień 6

Z rana wyjazd do Southsea, by zwiedzić SHAEF HQ w Southwick house, gdzie zaplanowano wiele słynnych bitew II wojny światowej, włącznie z inwazją w Normandii. Po południu wizyta w D-Day Muzeum, gdzie znajduje się największy na świecie haft, ilustrujący historię Operacji Overlord.                                                                                                                 

Zdjęcia dzień 6

Dzień 7

Rozpoczynamy dzień od wizyty w Churchill’s Cabinet War Rooms w Londynie, gdzie dowódca brytyjski przetrwał Blitz. Spędzamy popołudnie w centrum Londynu oglądając miasto podczas rejsu poTamizie, następnie czas wolny na zwiedzanie miasta. 

Zdjęcia dzień 7

Dzień 8

Po pożegnaniu, zawozimy naszych gości na port lotniczy Heathrow, skąd mogą skorzystać z lotów powrotnych.