Wielka Brytania

Forsowanie Renu: operacje Plunder i Varsity

Wielka Brytania była podczas II wojny światowej jednym z głównych mocarstw alianckich i grała kluczową rolę w pokonaniu hitlerowskich Niemiec . To właśnie w Wielkiej Brytanii w czerwcu 1944 roku rozpoczęła się fala wyzwolenia Europy Zachodniej. ...

Liberation Route Europe

Liberation Route w Europie w Wielka Brytania

Wielka Brytania była jednym z najważniejszych mocarstw sprzymierzonych podczas II wojny światowej. Po klęsce Francji w 1940 roku, Wielka Brytania samotnie odpierała ataki faszystowskich Niemiec, dopóki Stany Zjednoczone i Związek Radziecki dołączyły później do wojny w 1941 roku. Wojska brytyjskie walczyły niemal na każdym froncie, podczas gdy ludność cywilna doświadczała niemieckich ataków lotniczych, a później ofensyw przy zastosowaniu broni odwetowej V. W 1944 roku Wielka Brytania stała się również główną areną inwazji w Europie Zachodniej.

Biografie

Doświadcz historii

Witamy na naszej nowej stronie internetowej. Strona jest jeszcze w budowie, a treść jest nieustannie dodawana, dlatego też zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w niedalekiej przyszłości, aby zobaczyć zmiany, których dokonaliśmy. Mamy nadzieje, że strona się Państwu spodoba! Bardzo liczymy na feedback, który możecie Państwo umieścić na naszym Facebook’u.