Berlina

Berlina

Początek: Berlin Koniec: Berlin Czas trwania:

Berlin

Bitwa o Berlin była jedną z ostatnich bitew w czasie II wojny światowej w Europie. Wojna, która rozpoczęła się w Berlinie wróciła do miasta. Wielu żołnierzy i osób cywilnych zginęło w rozprzestrzeniających się od domu do domu walkach. 21 kwietnia pierwsze jednostki radzieckie wkroczyły ostatecznie do Berlina. W walkach o każdy dom radzieccy żołnierze napotkali desperacki niemiecki opór. Zachodni alianci zaprzestali ataków z powietrza w dniu 16 kwietnia 1945 roku. Związek Radziecki kontynuował wojnę powietrzną wspierając swoją ofensywę lądową w Berlinie. W dniu 2 maja 1945 roku garnizon berliński poddał się armii radzieckiej.

Trasa na mapie

Dzień 1

Przyjazd do Berlina. Po przyjeździe do Berlina zakwaterowanie w hotelu w pięknej stolicy Niemiec. Kolacja i nocleg w Berlinie.

Dzień 2

Zwiedzanie Poczdamu i Berlina z wizytą w Pałacu Cecilienhof w Poczdamie – ostatnim pałacu wzniesionym przez dynastię Hohenzollernów, gdzie odbyła się konferencja poczdamska. Następnie wizyta w Muzeum Aliantów, Także zwiedzanie lotniska Tempelhof, które jest symbolem obrony wolności, znanym na całym świecie, oraz miejscem skąd tysiące osób z krajów wschodnich uciekło do krajów ościennych. 

Zdjęcia dzień 2

Dzień 3

Kontynuuj zwiedzanie trasy i odwiedź Muzeum Niemiecko-Rosyjskie, miejsce bezwarunkowej kapitulacji Niemieckich Sił Zbrojnych. Jest to wyjątkowa instytucja sponsorowana zarówno przez Niemcy, jak i Rosję. Następnie warto zobaczyć tablicę pamiątkową przy ulicy Niebergall, która przypomina zdarzenie z 5 czerwca 1945 roku, kiedy została podpisana Berlińska Deklaracja, Ścieżkę Pamięci Muru Berlińskiego przypominającą podział miasta po II wojnie światowej, Pomnik Żołnierzy Radzieckich w Treptower Park, jeden z największych monumentów II wojny światowej w Niemczech.

Zdjęcia dzień 3

Odwiedź Pomnik Holocaustu i Topografii Terroru, zatrzymaj się przy bunkierze kolejowym przy Friedrichstraße, Checkpoint Charlie, Reichstag, Bramie Brandenburgskiej i przy Pomniku Żołnierzy Radzieckich w Tiergarten. Powrót do hotelu.

Dzień 5

Zakończenie programu Berlin City Package Tour, wyjazd na lotnisko lub na dworzec kolejowy.

Highlights