Początek: Munich Koniec: Gdańsk Dni: 18 Noce: 17 Cena: Od €7.160

Z Monachium do Wilczego Szańca

Nasza 18-dniowa połączona trasa Europa Centralna-Polska oferuje kompleksowy przegląd wydarzeń w tym regionie ze szczególną uwagą dla II wojny światowej oraz przedłużonym pobytem w Polsce. Trasa prezentuje ideologię i nazistowską walkę o władzę oraz bada wewnętrzne funkcjonowanie systemu obozów koncentracyjnych, dzięki wizycie w różnych typach obozów. Wizyta w Dachau, Mauthausen, Auschwitz-Birkenau i Treblince jest okazją, by oddać hołd ofiarom Holocaustu. W Polsce możemy rozszerzyć naszą trasę odwiedzając Wilczy Szaniec i kompleks 30 budynków, zajmowanych kiedyś przez niemieckie Naczelne Dowództwo. Piękne miasta Europy Centralnej dają nam wgląd w życie europejskich Żydów w latach przedwojennych, jak również ich ogromne cierpienie podczas wojny.

Book the tour

Tour Operator: Beyond Band of Brothers Tours

811 Corporate Drive, Suite 108
40503
Lexington
United States
+1-888-335-1996

Na mapie

Dzień 1

Po przybyciu do Monachium, pasażerowie są witani na lotnisku i przewożeni do hotelu. Wieczorem odbywa się prezentacja trasy i jest możliwość zapoznania się z innymi przy powitalnym drinku.

Dzień 2

W godzinach porannych zwiedzamy niechlubny obóz Dachau, w którym znajduje się pełnowymiarowe muzeum prezentujące szczegółowo zbrodnie hitlerowskie. Po południu lokalny przewodnik oprowadzi nas w Monachium trasą III Rzeszy.

Dzień 3

Dzień spędzimy na wycieczce do Berchtesgaden, miejsca odwrotu Hitlera w Bawarii oraz do Orlego Gniazda. Rozpoczynamy przejazdem malowniczą trasą do samego Orlego Gniazda. Następnie złożymy wizytę w centrum Dokumentation Obersalzberg, wystawie na szczycie kompleksu bunkrów, który służył jako ostatni posterunek nazistów.

Dzień 4

Z rana opuszczamy Monachium i wyruszamy do Austrii, po drodze zatrzymujemy się na lunch. Po południu odwiedzamy pomnik Mauthausen na miejscu byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Spędzamy noc w Wiedniu.

Dzień 5

Dzień rozpoczynamy spacerem po Wiedniu śladami Habsburgów. Po obiedzie odwiedzimy jedną z trzech wież przeciwlotniczych Wiednia i przespacerujemy się wzdłuż Mariahilfer Straße, by posmakować uroku centrum Wiednia.

Dzień 6

Podróżujemy przez wiejskie tereny austriackie i węgierskie do pięknego Budapesztu, stolicy Węgier w sercu Europy Centralnej. Po południu zwiedzamy dzielnicę zamkową, a następnie kierujemy się na Górę Gellerta do cytadeli miejskiej, z której roztacza się piękny widok na Budapeszt nocą.

Dzień 7

Rozpoczynamy dzień od spaceru po dzielnicy żydowskiej, zwiedzamy Wielką Synagogę, największą synagogę w Europie i drugą pod względem wielkości na świecie. Spędzimy popołudnie poznając wiele kulturalnych atrakcji miasta.

Dzień 8

W ciągu dnia podróżujemy do Krakowa, jednego z najbardziej historycznych i malowniczych miast Polski. Trasa prowadzi nas przez majestatyczne góry Tatry na Słowacji. Wieczorem czas wolny na zwiedzanie miasta lub odpoczynek przed następnym dniem o napiętym harmonogramie.

Dzień 9

Pojedziemy do niechlubnego obozu kocentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Znany obóz zagłady Auschwitz, w którym zginęło ponad million Żydów, Romów, jeńców i politycznych przeciwników z całej Europy, jest świadectwem największego okrucieństwa XX wieku. W planie jest odwiedzenie Auschwitz i zobaczenie stosów dóbr osobistych odebranych więźniom obozu, a następnie wizyta w Birkenau. 

Dzień 10

Zaczynamy dzień spacerem po żydowskim getcie i dzielnicy zamkowej. Po obejrzeniu historycznych miejsc i zabytków Krakowa oraz zobaczeniu, gdzie nakręcony został film „Lista Schindlera”, odwiedzimy rzeczywistą fabrykę Schindlera i przylegające do niej muzeum.

Dzień 11

Rozpoczynamy dzień od spaceru po mieście, które przez ponad 500 lat było stolicą Polski. Na naszej trasie zwiedzimy piękny Zamek Królewski i renesansowe Sukiennice. Następnie odwiedzimy zapierającą dech w piersiach Kopalnię Soli „Wieliczka”, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Dzień 12

W godzinach porannych podróż do Warszawy naszym nowoczesnym autokarem. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem historycznej Warszawy, wizyta w dawnym getto, obejrzenie Muru Getta, Pomnika Pamięci Powstania oraz wielu innych miejsc i pomników, związanych z II wojną światową. Wizyta w nowym Muzeum Historii Żydów Polskich na terenie byłego getta warszawskiego. 

Dzień 13

Rozpoczynamy dzień od wizyty w nowo otwartym Muzeum Powstania Warszawskiego. Po południu zwiedzimy Stare Miasto, a następnie każdy będzie miał trochę wolnego czasu w mieście.

Dzień 14

Wyjazd do Treblinki, miejsca osławionego nazistowskiego obozu zagłady. Wieczorem przejazd na Mazury w północnej Polsce. 

Dzień 15

Zwiedzimy z przewodnikiem były hitlerowski Wliczy Szaniec lub kompleks z kwaterą główną. Tutaj w lipcu 1944 roku miał miejsce nieudany zamach na życie Hitlera. Po obiedzie oglądniemy mnóstwo nadal nie tkniętych bunkrów niemieckich, niektóre w odległości 10 mil od Wilczego Szańca, będącego przez pewien czas siedzibą niemieckiego Naczelnego Dowództwa. Łącznie jest tutaj 30 budowli fotyfikacyjnych. 

Dzień 16

W godzinach porannych przejazd na Westerplatte, gdzie odwiedzimy arenę pierwszych działań zbrojnych II wojny światowej. Następnie pojedziemy do Twierdzy Wisłoujście. Po południu odwiedzimy Stocznię Gdańską i muzeum, przedstawiające historię Ruchu Solidarność

 

Dzień 17

W godzinach porannych zwiedzamy historyczny Gdańsk i jego światowej sławy rynek oraz stary ratusz. Pasażerowie otrzymują wolny czas na zwiedzenie miasta po południu. 

Dzień 18

Po pożegnaniu, nasi goście odwożeni są do międzynarodowego portu lotniczego w Gdańsku na ich powrotne loty.