Niemcy

Bitwa o Berlin

Niemcy rozpoczęły II wojnę światową i ponoszą odpowiedzialność za liczne czarne strony w historii Europy. W wyniku operacji wyzwolenia w latach 1944-1945 wojna dotarła do Niemiec , przynosząc ze sobą cierpienie i zniszczenia. 

Liberation Route Europe

Liberation Route w Europie w Niemcy

Niemcy zajmują specyficzną pozycję w historii II wojny światowej. Hitler odegrał kluczową rolę w podjęciu decyzji o rozpoczęciu wojny i eksterminacji Żydów, ale ważne jest by nie zapomnieć, że uzyskał on poparcie większości ludności niemieckiej. Istnieli jednak również Niemcy, którzy sprzeciwiali się reżimowi i także ludność niemiecka wiele ucierpiała z powodu działań wojennych i bombardowania. Po wojnie Niemcy zostały podzielone na dwa państwa, do zjednoczenia w 1990 roku.

Biografie

Doświadcz historii

Witamy na naszej nowej stronie internetowej. Strona jest jeszcze w budowie, a treść jest nieustannie dodawana, dlatego też zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w niedalekiej przyszłości, aby zobaczyć zmiany, których dokonaliśmy. Mamy nadzieje, że strona się Państwu spodoba! Bardzo liczymy na feedback, który możecie Państwo umieścić na naszym Facebook’u.