Początek: Paris Koniec: Frankfurt Dni: 10 Noce: 9 Cena:

Normandy to the Bulge

Wybierz się z nami na 11-dniową trasę ze specjalną uwagą dla Bitwy o Normandię i Bitwy o Ardeny. Rozpoczynamy od odwiedzenia wszystkich pięciu plaż lądowania przed D-Day, następnie prześledzimy postępy aliantów w przedzieraniu się do Normandii, badając triumf zajęcia Saint Lo pomimo niebezpiecznych zalesionych terenów oraz próbę- wojsk alianckich zamknięcia korka pod Falaise. Z Normandii wyruszymy do Belgii, gdzie odwiedzimy miejsca Bitwy o Ardeny związane z okrążeniem Bastogne oraz masakrą w Malmedy, następnie odwiedzimy Luksemburski Cmentarz Amerykański, miejsce spoczynku Generała Pattona.

Book the tour

Tour Operator: Beyond Band of Brothers Tours

811 Corporate Drive, Suite 108
40503
Lexington
United States
+1-888-335-1996
www.beyondbandofbrothers.com

Na mapie

Dzień 1

Pasażerowie witani są w porcie lotniczym Charles de Gaulle w Paryżu i przewożeni autokarem do Normandii. W godzinach wieczornych zaprezentujemy program trasy, a pasażerowie mają możliwość poznania się przy powitalnym drinku.

Dzień 2

Rozpoczynamy dzień od wizyty w Dead Man’s Corner Museum w St-Come-du-Mont, gdzie jest możliwość kupienia autentycznych i wiernie odtworzonych przedmiotów z II wojny światowej. Zatrzymamy się przy pomniku niedaleko Brecourt Manor, miejsca słynnego szturmu Easy Company na stanowiska niemieckiej artylerii. W godzinach popołudniowych odwiedzimy plażę Utah.

Zdjęcia dzień 2

Dzień 3

Rozpoczynamy dzień wizytą na plaży Omaha i Amerykańskim Cmentarzu w Normandii w Colleville-sur-Mer. Kontynuujemy trasę do Pointe du Hoc, gdzie Amerykański Batalion Rangersów pod dowództwem Ruddera dokonał śmiałego ataku stromego urwiska dla zneutralizowania zlokalizowanej tam niemieckiej baterii dział, ostrzeliwujących plaże wybrane na lądowanie. 

Zdjęcia dzień 3

Dzień 4

Dzień rozpoczynamy od wycieczki do Longues-sur-Mer, jedynej niemieckiej baterii w Normandii z bronią nadal w tym samym miejscu. Następnie udajemy się do miejscowości Arromanches-les-Bains, gdzie zwiedzamy Circular Cinema i plażę Gold z pozostałościami Mulberry Harbor. Po południu zatrzymamy się przy plażach Juno i Sword i przekroczymy most Pegaz.

Zdjęcia dzień 4

Dzień 5

Z rana odwiedzimy Mont Saint-Michel i jego miejsca pamięci. Po południu zwiedzimy miejsca związane z osiągnięciami Pattona w regionie Avranches. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w Saint-Lo.

Dzień 6

Po śniadaniu w Normandii pojedziemy do Belgii. Pasażerowie skorzystają z rozrywki na pokładzie autokaru, zatrzymującym się regularnie po drodze.

Dzień 7

W godzinach porannych pojedziemy wzdłuż miejsc związanych z Bitwą o Ardeny. Zatrzymamy się przy Pomniku Mardasson, składającym hołd determinacji aliantów w tym krytycznym okresie. Okopy Bois Jacques urozmaicają poranną trasę. Po obiedzie zwiedzimy Muzeum Wojenne Bastogne.

Zdjęcia dzień 7

Dzień 8

Spędzimy dzień zwiedzając północny łuk Ardenów. Pojedziemy do Malmedy, La Gleize i Stavelot, gdzie będziemy śledzić wzloty i upadki Kampfgruppe pułkownika Jochena Peipera i będziemy świadkami okrucieństw popełnianych przez oddziały SS. 

Dzień 9

Dzień rozpoczyna się wizytą na Amerykańskim Cmentarzu w Luksemburgu, miejscu spoczynku wielu spadochroniarzy z 101. Dywizji Powietrznodesantowej, a także Generała George S. Pattona. Po południu zwiedzamy Narodowe Muzeum Wojskowe Diekirch w Luksemburgu, z największą na świecie kolekcją przedmiotów i instalacji z czasów II wojny światowej. 

Zdjęcia dzień 9

Dzień 10

Po pożegnaniu goście zawożeni są do portu lotniczego we Frankfurcie na swoje loty powrotne.