Początek: Paris Koniec: Munich Dni: 11 Noce: 10 Cena: Od €4.290

Beyond Band Of Brothers

Nasza trasa Beyond Band of Brothers Tour w ciągu 11 dni prowadzi przez Normandię, lasy Ardenów i Bawarię. W Normandii zwiedzimy wszystkie pięć plaż lądowania, jak również Amerykański Cmentarz Normandzki. Stamtąd wyruszymy do Belgii, gdzie zapoznamy się z miejscami związanymi z Bitwą o Ardeny w Bastogne, jak również Malmedy i Stavelot. Nasz pobyt w Monachium zawiera wizytę w niechlubnym obozie koncentracyjnym Dachau i wycieczkę z przewodnikiem, pozwalającą nam poznać miasto narodzin partii nazistowskiej. Następnie spędzimy dzień w hitlerowskim Orlim Gnieździe i zwiedzimy centrum Dokumentation Obersalzberg, wystawę na szczycie kompleksu bunkrów, który służył jako ostatni posterunek nazistów.

Book the tour

Tour Operator: Beyond Band of Brothers Tours

811 Corporate Drive, Suite 108
40503
Lexington
United States
+1-888-335-1996
www.beyondbandofbrothers.com

Na mapie

Dzień 1

Pasażerowie witani są w porcie lotniczym Charles de Gaulle w Paryżu i przewożeni autokarem do Normandii. W godzinach wieczornych zaprezentujemy program trasy, a pasażerowie mają możliwość przedstawienia się przy powitalnym drinku.

Dzień 2

Rozpoczynamy dzień od wizyty plaży Omaha i Amerykańskiego Cmentarza w Normandii w Colleville-sur-Mer. Następnie kontynuujemy trasę do Pointe du Hoc, gdzie Batalion Rangersów wspiął się na strome zbocza, by poskromić niemieckie baterie dział ostrzeliwających plaże lądowania.

Zdjęcia dzień 2

Dzień 3

Spędzimy dzień zwiedzając plażę Utah. Zatrzymamy się przy pomniku niedaleko Brecourt Manor, miejsca słynnego szturmu Easy Company na stanowiska niemieckiej artylerii. W godzinach popołudniowych odwiedzimy plażę Utah i Sainte-Mere-Eglise. Dzień zakończymy wizytą w Dead Man’s Corner Museum w St-Come-du-Mont, gdzie jest możliwość kupienia autentycznych i wiernie odtworzonych przedmiotów z II wojny światowej.

Zdjęcia dzień 3

Dzień 4

Dzień rozpoczyna się wycieczką do Longues-sur-Mer, miejsca jedynej niemieckiej baterii w Normandii z bronią wciąż w tym samym miejscu. Następnie przejazd do miasta Arromanches-les-Bains, gdzie zwiedzimy Circular Cinema i plażę Gold z pozostałościami Mulberry Harbor. W godzinach popołudniowych zatrzymamy się przy plażach Juno i Sword oraz przekroczymy most Pegaz.

Zdjęcia dzień 4

Dzień 5

Po śniadaniu w Normandii pojedziemy do Belgii naszym nowoczesnym autokarem, regularnie zatrzymując się po drodze.

Dzień 6

W godzinach porannych pojedziemy wzdłuż miejsc związanych z Bitwą o Ardeny. Zatrzymamy się przy Pomniku Mardasson, składającym hołd determinacji aliantów w tym krytycznym okresie. Okopy Bois Jacques urozmaicają poranną trasę. Po obiedzie zwiedzimy Muzeum Wojenne Bastogne.

Zdjęcia dzień 6

Dzień 7

Spędzimy dzień zwiedzając północny łuk Ardenów. Pojedziemy do Malmedy, La Gleize i Stavelot, gdzie będziemy śledzić wzloty i upadki Kampfgruppe pułkownika Jochena Peipera i będziemy świadkami okrucieństw popełnianych przez oddziały SS.

 

Dzień 8

Po drodze do Monachium złożymy wizytę na Luksemburskim Cmentarzu Amerykańskim, miejscu spoczynku wielu spadochroniarzy 101. Dywizji  Powietrznodesantowej, jak również generała George S. Pattona.

Zdjęcia dzień 8

Dzień 9

W godzinach porannych odwiedzimy niechlubny obóz Dachau, w którym znajduje się pełnowymiarowe muzeum prezentujące szczegółowo zbrodnie hitlerowskie. Po południu lokalny przewodnik oprowadzi nas w Monachium trasą III Rzeszy.

Dzień 10

W tym dniu jest wycieczka do Berchtesgaden, miejsca odwrotu Hitlera w Bawarii oraz do Orlego Gniazda. Rozpoczynamy przejazdem malowniczą trasą do samego Orlego Gniazda. Następnie złożymy wizytę w centrum Dokumentation Obersalzberg, wystawie na szczycie kompleksu bunkrów, który służył jako ostatni posterunek nazistów.

Dzień 11

Po pożegnaniu nasi goście zostaną zawiezieni do portu lotniczego w Monachium na loty powrotne.

Highlights