Francja

Wyzwolenie Paryża

Francja była jednym z ważniejszych mocarstw europejskich, lecz szybko została pokonana przez Niemcy wiosną 1940 roku. Nastąpiły cztery lata okupacji do wyzwolenia Francji i reszty Europy Zachodniej w czerwcu 1944 roku. 

Liberation Route Europe

Liberation Route w Europie w Francja

W 1940 roku nazistowskie Niemcy zaatakowały i zajęły Francję. Zapoczątkowało to cztery lata przemocy, podczas których większa część ludności żydowskiej została deportowana. W czerwcu 1944 roku rozpoczęła się aliancka inwazja na Europę Zachodnią, a jedna z największych bitew II wojny światowej toczyła się w Normandii. Podczas tych działań wojennych dziesiątki tysięcy żołnierzy i osób cywilnych straciło życie . Francja wyłoniła się z wojny jako jedno z najważniejszych mocarstw i odegrała ważną rolę w kształtowaniu powojennej Europy.

Biografie

Doświadcz historii

Witamy na naszej nowej stronie internetowej. Strona jest jeszcze w budowie, a treść jest nieustannie dodawana, dlatego też zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w niedalekiej przyszłości, aby zobaczyć zmiany, których dokonaliśmy. Mamy nadzieje, że strona się Państwu spodoba! Bardzo liczymy na feedback, który możecie Państwo umieścić na naszym Facebook’u.