Brukseli

Brukseli

Początek: Brussels Koniec: Brussels Czas trwania: 5

Brukseli

Odkryj Brukselę oraz jej historię i dowiedz się więcej o rozdziale dotyczącym okupacji, która rozpoczęła się 28 maja 1940 roku. Pospaceruj po Wielkim Placu i wielu urokliwych zakątkach stolicy Europy, poznając drogę od II wojny światowej, okupacji, oporu i wyzwolenia, do europejskiej integracji. 

Trasa na mapie

Dzień 1

Przyjazd i nocleg w hotelu w Brukseli.

Dzień 2

Z rana wolny czas dla zwiedzania brukselskiego wspaniałego Wielkiego Placu (Grande Place) i pięknej kolekcji barokowego budynku cechu rzemiosł, muzeów i kafejek w bocznych uliczkach. Po południu wizyta w Królewskim Muzeum Armii i Historii Wojskowości. Podczas II wojny światowej Niemcy okupowali muzeum i instytucja została ponownie otwarta po zakończeniu konfliktu. Nocleg w Brukseli.

Dzień 3

Zwiedzanie Brukseli i wielu muzeów oraz historycznych miejsc. Odwiedź Parlament Europejski oraz Centrum dla Zwiedzających Parlamentu Europejskiego w Brukseli i spójrz z nowej perspektywy na tę instytucję oraz proces integracji europejskiej. Wieczorem czas wolny, nocleg w Brukseli.

Dzień 4

Krótki przejazd w kierunku północnym do Mechelen i Willebroek. Belgia nie została oszczędzona przez horror faszyzmu, a obozy koncentracyjne i Fort Breendonk w Willebroek są wstrząsającym i zdumiewającym przykładem tych tragicznych wydarzeń. Miejsce pamięci nawiązuje do wszystkich którzy, w przeróżny sposób, walczyli o wolność, przeciwstawiali się prześladowaniom i którzy cierpieli jako ofiary rasizmu i ślepego fanatyzmu. Odwiedź również Obóz Dossin, który naziści wykorzystywali jako obóz przejściowy od 1942 do 1944 roku i skąd 26000 Żydów i Romów zostało deportowanych do Auschwitz-Birkenau. Nocleg w Brukseli. 

Dzień 5

Koniec trasy, transfer na lotnisko lub dworzec kolejowy.